ŞİRİN SEVER ŞİRİN SEVER

Her devrin kadını!

Meslek hayatında 26 yılı geride bırakan Hülya Avşar, 'her dönemin kadını' olmasının sırrını anlatmış 'Hülya Avşar muhabiri' Mehmet Çalışkan'a. Toplam 12 madde. 'Her dönemin kadını' için az bile gerçi! Olsun. İçinde, herkesin örnek alması gereken, çok doğru detaylar da var ama 'n'oluyoruz yahu' denilecekler de... Mesela diyor ki Avşar Kızı:

Büyük olmak için kimseye iltifat edilmeyecek. Yoluna engel koymaya çalışanlara karşı direnç hiçbir durumda yitirilmeyecek. Tam da aksine, bütün engeller hiç kimseden yardım gelmeyeceğine inanılarak aşılacak.

'Büyüksün' denenler onaylanmayacak, sadece tebessüm edilecek.

Karşına çıkacak hiçbir fırsat, hiçbir koşulda kaçırılmayacak. Çünkü o fırsatları sen yakalamadığın takdirde, mutlaka rakiplerinin yakalayacağı bilinecek. Okudukça, 'hayat böyle geçer mi ya' dedim içimden... Her devrin kadını olmak için değer mi bütün bu savaşa? Nitekim bu kadar uğraştıktan sonra 'bu devrin de kadını mıyım' diye bakar insan...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.