ZEYNEP TURAN ZEYNEP TURAN

Merkür retrosu hayatımızı nasıl etkiliyor?

Bugünlerde gökyüzünün gündeminde Merkür retrosu var biliyorsunuz. Peki, kim bu Merkür? Gelin bu kez Merkür anlatsın kendini…
'Ben gök kubbenin iletişim gezegeni Merkür, toprak grubunun en planlarına sadık, sağlamcı, ketum, inatçı ve sabit nitelikli gezegeniyim. Beni bilirsiniz; hız, iletişim, teknoloji deyince aklınıza gelirim. Güneş'e en yakın gezegen olduğum konusunda hiçbir sıkıntınız olmasın. Sadece insanların arasındaki iletişimi yönetmem. Dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık, görüşme, satma ve satın alma dahil, iletişimle ilgili her türlü konuyu da yönetirim. Yetmez, ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaların, kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dokümanların yönetimi de bendedir. İlgili olduğum konular arasında bilgisayar kodlaması dahil her çeşit kod, ulaşım, nakliye ve seyahat de yer alır. Geri hareketime başladığım zaman bu alanlarda karmaşa yaşatır ve olayları kontrolden çıkartırım. Yani anlayacağınız resmi ve sözleşme alt yapılı her şey benden sorulur.
O yüzden eğer ben geri giderken doğmadıysanız, sakın bu işlere kalkışmayın.'

ASTRO FELSEFE
Sevginin gücü, sevme kabiliyetinden geliyor. 'İlişkim güzel, çünkü o harika bir insan ya da öyleydi' diyorsanız, bu sadece onunla ilgili değil. Çünkü siz de ilişkinin bir parçasısınız ve ilişki iki kişilik. Kendinizi yok saymayın, kalbinizi akılsız, aklınızı kalpsiz bırakmayın.

BİZE ULAŞIN