ZEYNEP TURAN ZEYNEP TURAN

Youtube düşüşte facebook yükselişte

Adaletin zor bulunduğu 21'nci yüzyılın 18'nci yıl döngüsünde evrensel adaletin tekrar uyanacağına şahitlik edeceğiz. Teknolojiye adeta devrim yaptıracak günler kapıda iken hali hazırda kullandığımız teknoloji, sınavımız olabilir. Örneğin kısa devreden çıkabilecek yangınlar bugünlerde dünyanın dört bir yanında atağa geçecek.
'Peki büyük günlerden geçen başka neresi derseniz?' Hemen söyleyeyim reklam sektörü! Kan kaybeden mağazacılıktan perakendeye kadar birçok sektörün yönünü değiştiren dijital satış dünyası artık olmazsa olmazımız oldu. Dünya devi markaların önümüzdeki günlerde iflaslarını, satışlarını ya da marka birleşmelerini duyabilirsiniz. Şimdi dijitalleşmek için elinde ne varsa seferber eden markalar, kurumlar ve kuruluşlar ara yüzlerini değiştirecek.
Bu da demektir ki eskide kalan geri de kalır durumuna düşecek.
Bugünlerde para ve yatırım planlarına akarken eski usul bir devrin de kapandığını göreceğiz.
'Kimleri?' derseniz, haritasına baktığım birkaç isimden örnek verebiliriz. Kova burcu olan Youtube markasını yakından ilgilendirecek. Son yıllardaki reklam dağılımında büyük kaygıları olan Youtube, her ne kadar olmazsa olmazımız gibi görünse de kendi yapısında büyük değişiklikler yapmazsa 2020'den önce yanlış pazarlama stratejisi yüzünden itibar kaybedebilir.
'Peki, dünyaca ünlü cirosu bir ülke geliri kadar yüksek olup son dakika defansa çıkarak kaderini tekrar yazacak kim?' derseniz Facebook derim. Tıpkı Youtube gibi 2000'lerin başında kurulan Kova burcu olan Facebook, sektörü görmeye çalıştığı gibi organik reklamları geliştirmek için gecesine gündüz katıyor gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda Facebook hesaplarını kullanan dünya devi marklar veya kişisel markalar Facebook içinde kendi kanallarını oluşturmaya başlamakla kalmayacak, gelecekte bitcoin gibi kendi para birimini oluşturacak.
Bugün Güneş'in Satürn ilişkisi 2016 yılında popülaritesi yüksek başkanlarını gündeme getirirken, gizli dosyaları konuşabiliriz.

ASTRO SAĞLIK

Güneş'in Kova burcundaki seyri ve Mars'ın Yay burcuna geçmeye hazırlandığı bugünlerde asla kendinizi ihmal etmeyin. Özellikle ufak tefek kazaları, geçer gözüyle yönetmeye çalışmayın. Eğer çarpıntı benzeri sıkıntılarınız artarsa bu dönemde kendi başınıza çözmeye çalışmayın. Şok diyetler için uygun bir dönem olmayabilir, dikkat!
BİZE ULAŞIN