NAZLI ILICAK

Benim kanaatim

O tarihlerde kulağı delik herkes Çetin Doğan'ın bir şeyler yaptığından haberdardı. Zaten siyasete müdahale arayışı, Çetin Doğan'ın emekliye ayrılmasından sonra da komuta kademesinde devam etti. Doğan'ın Plan Semineri'ni iç tehdide yönelik yapmak için ısrarı ve oradaki bazı konuşmalar, bir kısım subayın bu girişimlerden haberi olduğunu gösteriyor. Plan Semineri de, muhtemelen bu hazırlıkların kamuflajı olarak kullanılmıştır. Öte yandan, belki bir darbe girişimi vardı ama, bu Balyoz Darbe Planı olmayabilir. Plan Semineri'ne katılan birçok subay da, Çetin Doğan'ın gizli niyetini bilmeyebilir.
Yargı, gelişmeleri o tarihte çok yakından takip eden Aytaç Yalman, Hilmi Özkök, dönemin MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun gibi kişileri mutlaka tanık olarak dinlemeli. Ayrıca TÜBİ- TAK'ın yeniden daha tarafsız bir gözle dijital verileri incelemesi sağlanmalı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN