MAHMUT ÖVÜR MAHMUT ÖVÜR

THY konforuyla Kanada'ya uçmak

Neredeyse iki yıldır, önce THY'nin Kanada'ya uçamamasıyla ilgili yazılar yazdım. Konuyu zaman zaman eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la ve THY yetkilileriyle konuştum, kurumlar arasındaki yazışmaların serüvenini izledim. Ve en çarpıcısı bizdeki bürokrasinin işi nasıl ağırdan aldığına tanık oldum.
Ama sonunda siyasi irade devreye girdi ve beklenen karar dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalanarak Resmi Gazete'de yayınlandı.
Artık Türk Hava Yolları Kanada'ya direkt uçuş yapacak.
Birkaç gün önce THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin'le konuşurken, söze şöyle başladı:
"Bavulunu hazırla Kanada'ya gidiyoruz..." Söylediği şakaydı ama Çifte Vergilendirme Anlaşması da Cumhurbaşkanı'nın önünde olduğu için de her an gerçek olabilirdi. Öyle de oldu.
Böylece on binlerce Türkiye vatandaşı, THY'nin Toronto'ya direkt uçuşuyla aktarmalarda yaşanan çileden kurtulduğu gibi turizmden ekonomiye ciddi bir katkı da sağlanacak. Tabii buna THY konforunu da eklemek gerekiyor.
Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları