METİN TEKİN METİN TEKİN

Önder Özen'i eleştirmek

Gelelim, son güncel konumuz olan Önder Özen'in Beşiktaş'taki sportif direktörlüğüne... Böyle önemli görevler alanları, eleştirebilirsiniz. Yetersizliğini, yapamayacağını söyleyebilirsiniz. Ama bir profesyoneli sizin takımınızdan çıkmadı diye eleştiremezsiniz. Yani Özen'in F.Bahçe gibi bir kulüpte görev yapması, onun için dezavantaj değil avantajdır. Diğer bir eleştiri de mesleki geçmişinde yeterli unvanların olmaması.
Bazen böylesi önemli kulüplerde göreve gelirken bunlar aranır ama bazen de potansiyeli olan insanlara yatırım yaparsınız. Beşiktaş yönetimi, bunu seçmiştir. Şunu da belirtmek isterim, ben Beşiktaş'ın şu anki mevcut yönetiminin, bu seçimi yapabilecek futbol bilgisi yeterliliğinde olduğunu da hiç düşünmüyorum. Ayrıca Özen'in bu göreve gelmesini sağlayan önemli etken de 8 ay boyunca tv ekranlarından futbola bak-ı şını çok iyi ifade edebilmesidir. Bakalım, eleştirmekle yapmak arasındaki farklı nasıl ortaya koyacak.
Belki de onu en çok eleştiren kişi ben olacağım.
Şimdi yapacaklarını görmek lazım.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.