LEVENT TÜZEMEN LEVENT TÜZEMEN

Sneijder’in paralı askerleri

“Sneijder yüzünden çok tepki çektik ve medyada yıpratılmaya çaışl ıldık. Bunun nedeni Sneijder’in paralı askerleri! Nice’teki durumu ortada. Şimdi nerede o paralı askerler?”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hollandalı yıldız ve Bruma hakkında önemli açıklamalar yaptı: İki yıl önce yollayacaktık ama...

Yazarımız Levent Tüzemen, ağabeyi Ergin Büyüka'yı kaybeden Şansal Büyüka'yı acı gününde yalnız bırakmazken, Tüzemen cenaze töreninde Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'le sohbet etti. İşte Özbek'in Sneijder'den Bruma'ya ve transfer politikalarından Asamoah'a kadar özel açıklamaları:
Sneijder yüzünden çok tepki çektik ve medyada yıpratılmaya çalışıldık. Bunun nedeni belli. Sneijder'in paralı askerleri! Evet nerede şimdi o paralı askerler? Bakın Sneijder'in Nice'teki durumu ortada. Aslında biz bu Sneijder operasyonunu iki yıl önce yapmayı planladık ancak taraftar baskısı yüzünden geri adım attık. Medya da o zaman yine Sneijder'in yanında yer aldı.
Bruma'yı sattık diye tepki gördük. Beşiktaş maçında son 15 dakikada oyuna girdi, hiçbir şey de yapmadı. Orada da buradaki gibi davranıyor. "Hoca beni oynatmıyor" diye isyan ediyor, hatayı kendisinde aramıyor ve sadece konuşuyor.
Galatasaray'ın bu transferleri için çok emek harcadık. Sezon bitmeden isimleri belirledik. Cenk Ergün'ün çok büyük başarısı var.
Beni eleştirenler harcadığımız paralar için tepki gösteriyorlar. Galatasaray'ın parasını sokağa atmadım. 43 yıldır imza atıyorum. Bu transferlerde de son kararı ben verdim.
Asamoah için çok uğraştım ancak Juventus ısrarla oyuncuyu vermedi. Devre arasında almak için tekrar uğraşacağız.

BİZE ULAŞIN