HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Hollywood’dan soykırım filmi!.

Safter Yılmaz, Los Angeles'tan çok önemli bir haber yolladı bu defa.. Aynen sunuyorum..

***
Her yıl 24 Nisan yaklaşırken soykırım iddialarını canlandıran Amerikan Ermenileri bu defa büyük bir Hollywood filmi ile gündem yarattılar..
Şimdiye kadar Türkiye piyasasını kaybetmemek için Ermeni soykırımı üzerine film yapmayı kabul etmeyen büyük stüdyoların inadını, iki yıl önce 98 yaşında ölen Amerikanın en zenginlerinden Ermeni milyarder Kevork "Kirk" Kerkorian'ın 2012 yılında kurduğu "Survival Pictures", "The Promise" filmiyle kırdı.
"The Promise/ Söz" bu hafta Amerika'da vizyona girdi.
MGM stüdyosu ve Las Vegas'taki MGM Grand Otel zincirinin sahibi olan Kirk Kerkorian, ölmeden önce Los Angeles Üniversitesi / UCLA' e bir soykırım kürsüsü kurulması için 20 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu. Bu kürsü, ünlü yönetmen Steven Spielberg'in Güney California Üniversitesi USC'de kurduğu Yahudi Soykırımı Enstitüsü gibi çalışmalar yapacak, "Survival Pictures" ın, Ermeni soykırımı ile ilgili "Intent to Destroy/Yok etme amacı" adlı belgeseli de bu hafta sonu New York Tribeca film festivalinde gösterilecek..
"The Promise" de Christian Bale ile birlikte Charlotte Le Bon ve Oscar Isaac oynuyorlar.
Yönetmen, Afrika'daki Rwanda soykırımını anlatan "Hotel Rwanda" ile üne kavuşan Terry George..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN