Kent ormanı çöplüğe döndü

Bartın Orman İşletme Müdürlüğü'nce tesis edilen Bartın Kent Ormanı çöplüğe döndü.

Bartın'da bulunan kent ormanı alemcilerin mekanı oldu. Bartın Orman İşletme Müdürlüğü'nce tesis edilen Bartın Kent Ormanı çöplüğe döndü.

Hiçbir güvenlik önleminin olmadığı orman akşam karanlığında alemcilerin mekanı oluyor. 300 milyon liraya malolan içinde seyir terasları, yağmur barınakları, gözlem kuleleri, kamelyalar, çocuk oyun alanları, sportif amaçlı ahşap ekipmanlar, tuvalet, çeşmeler, bilgilendirici pano, oturma bankları ve yürüyüş yolları bulunan orman, atılan bira şişeleri, poşetler, gazlı içecek kapları, kağıtlar gibi malzemelerle çöplüğe döndü. Çöp tenekelerinin yetkililer tarafından alınmadığı belirtilirken, kent ormana gelerek temiz hava solumak isteyen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Çöplere tepki gösteren bir vatandaş, "Burası doğal bir cennet. Buraya sahip çıkmak gerek. Ama gece hiç bir güvenlik önlemi yok. Buradan evlerimize bile gidemiyoruz. Çöpler alınmıyor. Üstelik burası içki içenlerin mekanı oldu. İnsan haliyle korkuyor.

Çocuklarımız ile geldik. Çocuklarımızın burada oyun oynaması mümkün değil. Çünkü her taraf rakı, bira, viski şişesi kırıklarıyla dolu. Burası yakında tamamen çöplük olur. Buraya acilen güvenlik görevlisi gerekli" dedi.

Kent ormanı içinde bulunan musluklardan da su akmadığı görüldü.
BİZE ULAŞIN