Ünye'de 2 baz istasyonu daha kaldırıldı

2012 yılında baz istasyonlarının kaldırılması ile ilgili Ünye Çevre Koruma Derneği'ne(ÜNÇEK) müracaat eden vatandaşlar, Ünye Adliyesi karşısında ve Bayramca Mahallesi'nde bulunan 2 baz istasyonunun daha kaldırılmasına vesile oldu.

Üç yıldır baz istasyonlarına savaş açan ÜNÇEK, 3 yıl içerisinde 6 baz istasyonunun kaldırılması konusunda başarıya ulaştı. Vatandaşların talepleri üzerine harekete geçen ÜNÇEK, bundan sonraki süreçte de tüm Ünyelilerin duyarlılığını bekliyor. Son günlerde ise baz istasyonları bir bir kapatılıyor.
Konuyla ilgili bilgiler veren ÜNÇEK Başkanı Ogün Sanioğlu, 2009 yılı itibari ile baz istasyonlarının yıkım kararı yetkisi belediyelere geçtiğini belirterek, '2009 öncesi çatılarda bulunan baz istasyonlarının mahkeme kararı yoluyla yıkım kararı aldırmak gerekiyor. 2009 sonrası ise belediyenin yetkisi dahilinde bu işlemler gerçekleştiriliyor. Bu vesile ile Ünye Belediyesi'ne duyarlılıklarından dolayı da ÜNÇEK adına çok teşekkür ediyoruz. Baz istasyonlarında ki sistem ise 7 metre yükseklikte ki direklerde ve 7 metre çap içerisinde konut olmamak yani yaşam alanı olmamak kaydı ile yasal bir şekilde baz istasyonu kurulabilir. Bunun dışında kurulan bir baz istasyonu örneğin çatılar, bize müracaat edilirse veya Ünye Belediyesi'ne müracaat edilirse geriği en iyi şekilde yapılabilir' dedi.
BİZE ULAŞIN