Zonguldak’ta Kaybolan Engelli Çocuğunu Arayan Baba Yardım İstedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 3 gün önce kaybolan zihinsel engelli oğlunu arayan acılı baba, yetkililerden yardım istedi.
Kdz. Ereğli ilçesi Bağlık Mahallesi’nde yaşayan Cafer (58) ve Havva Karayaz (57) çiftinin 35 yaşındaki zihinsel engelli çocukları Tayfın Karayaz’dan 3 gündür haber alınamıyor. 1991 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası beyninde oluşan hasar nedeniyle zihinsel engelli olan Tayfun Karayaz, uzun süredir çalıştığı gözlemeciden Pazartesi günü ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Baba Cafer Karayaz durumu polise bildirerek, oğlunun bulunmasını istedi. Oğlunun gidebileceği her yere bakan, otobüs terminalindeki firmalara oğlunu soran, ancak hiçbir olumlu yanıt alamayan Cafer Karayaz, “Oğlum ne olursun dön. Seni çok özledik. Annen hasta, evde yatıyor. Hepimiz perişan olduk. Gözümüzde uyku yok. Ne olursun dön" diyerek, yetkililerin oğlunu bulmalarını istedi.
Ereğli sahil bandında yer alan gözleme dükkanı işletmecisi Selime Yılmaz da ilçede ‘Müslüm’ adı ile bilinen Tayfun Karayaz’ın yıllardır yanında çalıştığını, kaybolmasına ise çok üzüldüğünü söyledi. İlçedeki otobüs terminalindeki işletmelere ve tüm otellere baktıklarını, Tayfun’u hiçbir yerde bulamadıklarını dile getiren Yılmaz, “Onu rehabilitasyon merkezine gönderdik. Orada biraz kendisini toparlamıştı" dedi.
BİZE ULAŞIN