Çakan’dan Zonguldak’ın Kurtuluşu Ve Babalar Günü Mesajı

Çakan’dan Zonguldak’ın Kurtuluşu Ve Babalar Günü Mesajı
MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, Zonguldak’ın Düşman işgalinden Kurtuluşu’nun 95. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Çakan mesajında, “Dünya tarihinde çok büyük önem arz eden 1.Dünya Savaşı’nda Sarıkamış’a gidecek mühimmatlara ev sahipliği yapmış limanıyla, 1919 yılında Kurtuluş Dönemi’nde Fransızlara karşı göstermiş olduğu cesur mücadeleyle tarihin sayfalarına işlenmiş güzel Zonguldak’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yılını kutlarken, Taş kömürünü bularak Zonguldak’ımızın kaderini değiştiren ve ülkemizin sanayileşmesinin önünü açan Uzunmehmet’i de şükranla anıyor, siz değerli hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Öte yandan MHP Zonguldak Milletvekili Çakan, 21 Haziran Babalar Günü nedeniyle de mesaj yayınlayarak şöyle dedi; “Aileleri için her türlü fedakârlığı üstlenen babalarımız, bir ömür boyu evlatlarına tecrübeleriyle yol gösterici olmakta ve bu yolda tüm olanaklarını seferber etmektedirler. Bu vesileyle babalarımızın, evlatları ile gönül köprüsünün daha da güçlendiği bu özel günde, tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Gününü kutluyorum.”
BİZE ULAŞIN