Belediyeye özel FETÖ dedektifleri

Eski belediye başkanı ve eşinin FETÖ’den tutuklandığı Uşak’ta, Başkan Nurullah Cahan belediye içindeki örgüt mensuplarının tespiti için 5 kişilik ekip kurdu

Belediyeye özel FETÖ dedektifleri
UŞAK Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediye içindeki FETÖ mensuplarını tespit edebilmek için 5 kişilik bir özel ekip kurduklarını söyledi. Dedektif gibi çalışan FETÖ müfettişleri bugüne kadar 53 örgüt mensubunu tespit etti ve belirlenen isimler açığa alındı. 2009- 2014 yılları arasında Uşak Belediyesi'nin FETÖ'nün kentteki merkezi haline getirildiği belirlenmiş, eski belediye başkanı Ali Erdoğan, eşi Aysun Erdoğan, eski başkan yardımcıları Mustafa Gündüz ve Tuncay Yılmaz FETÖ'den tutuklanmışlardı. Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan Başkan Nurullah Cahan, Uşak Belediyesi'nin 2009-2014 yılları arasında FETÖ tarafından etkin olarak kullanıldığını belirterek, "O dönemde yapılan işlemler, ihaleler, savcılık soruşturması kapsamında inceleniyor. Biz de FETÖ ile mücadele kapsamında belediye bünyesinde özel FETÖ ekibi kurduk. 5 kişiden oluşan ekip şu ana kadar FETÖ'ye mensup 53 kişiyi tespit etti. Personelin Bank Asya kaydı, FETÖ'ye yakın derneklerde yöneticilik yapıp yapmadığı, toplantılarına katılıp katılmadığı inceleniyor. Açığa aldığımız isimleri Uşak Valiliği'ne de gönderdik. Valilik de bunu ciddiye aldı. İstihbarat raporları var" şeklinde konuştu.

UŞAK PİLOT BÖLGEYDİ
Kendisinden önceki başkanın, eşinin ve iki başkan yardımcısını FETÖ'den tutuklandığını hatırlatan Başkan Cahan, "Ayrıca başkan yardımcılığı yapan Ömer Oktay Akarca da gözaltına alınmıştı ancak sağlık durumu nedeniyle serbest bırakıldı. 2013 yılının fotoğrafı bu. 2013 yılının Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, o dönemin ağır ceza Komisyonu Başkanı, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı, Uşak Emniyet Müdürlüğü'ndeki Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürü, Uşak'ın eski Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hazım Sesli, Uşak'ın eski Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Alil Yıldırım FETÖ'ye mensup kişiler çıktı. Bunların tamamı görevden uzaklaştırdılar ya da tutuklandılar. Uşak pilot bölgeydi" dedi. Cahan, Uşak'ın FETÖ için politik, bürokratik ve ekonomik açıdan önemli bir şehir olduğunu vurgulayarak, "İlk FETÖ soruşturması 15 Temmuz darbe girişiminden önce Uşak'ta yapıldı. Hazım Sesli ve Ali Yıldırım daha önce tutuklandı. İlk iddianame buradan çıktı. FETÖ o dönemde Uşak'ta mali, ekonomik ve bürokratik yapıyı ele geçirmişti. Yurt dışına ciddi para çıkışının yapıldığı bir ildi. 5 bin kişinin çalıştığı USAŞ şirketini 17/25 Aralık öncesi sahte ihbarlarla FETÖ batırdı. Bu şirket Uşak'ın en büyük şirketiydi. Kuzey Irak'ta baraj işleri vardı. FETÖ'ye himmet yardımı yapmadığı için şirketi batırdılar. Şu an can çekişiyor. Eski gücünü kaybetti. Asım Kalelioğlu şirketin yönetim kurulu başkanıydı. Hala mücadele ediyor" diye konuştu. FETÖ'nün insanların dini hassasiyetleri zedelediğini söyleyen Başkan Nurullah Cahan, "İmam, himmet, kurban, yardım gibi dini simgeleri yok ettiler. Ajanlık yapmaları için ailelere gelin damat soktular. Çok şükür ki Allah bu devleti milleti korudu" dedi.
BİZE ULAŞIN