Son Dakika Haberi: Kanal İstanbul'da detaylar belli oluyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünyada adından bahsettirecek en önemli yatırımlardan biri olacak dediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili büyük gün yarın. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yarın düzenleyeceği basın toplantısında Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin detayları anlatacak.

Son Dakika Haberi: Kanal İstanbul'da detaylar belli oluyor

Bakan Arslan, yarın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de açıklanan ve kamuoyunda "çılgın proje" olarak bilinen Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin detayları paylaşacağı basın toplantısı düzenleyecek.

5 ALTERNATİF ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Daha önce proje kapsamında 5 alternatif üzerinde çalışıldığını belirten Arslan, söz konusu çalışmanın tamamlandığını söylemişti.

Arslan, projenin, yap-işlet-devret kamu-özel iş birliği karma modeliyle yapılacağını, Kanal İstanbul çevresindeki yapılaşmanın kentsel dönüşümle çözüleceğini kaydetmişti.

"DÜNYADA ADINDAN BAHSETTİRECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda AK Parti Grup toplantısında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesine ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: Kanal İstanbul Projesi, inşallah bu yıl içerisinde onun da ihalesi yapılacak, dünyada adından bahsettirecek en önemli yatırımlardan biri olacak.

BİZE ULAŞIN