Kağıthane'ye 225 milyon dolara outlet yapacak

Kağıthane'de eski Cendere Caddesi üzerindeki Hasel Fabrikası arazisi üzerine inşa edecekleri Outlet AVM projesinin tüm hazırlıklarının tamamlandığına değinen Elmas, buradaki projeye de nisan ya da mayıs ayında başlamayı planladıklarını açıkladı. Elmas, Kağıthane Outlet AVM projesimin tahmini olarak 225 milyon dolarlık bir yatırım olacağını kaydederek "Burada 78 bin 500 metrekare kapalı alanda bir Outlet AVM yapacağız. Burası alışveriş merkezi için çok uygun bir yer. Bu bölgede başka bir alışveriş merkezi yok. Bu bölgedeki eski sanayi alanları da konut ve ticari yapılara dönüşüyor. Projeyi 2012 yılında tamamlayacağız" dedi. Buradaki alışveriş merkezinde ana mağaza kiracısı olara Carrefour ile anlaştık. Buradaki arazide ulaşım açısından çok stratejik bir konumda. Maslak'tan gelen yol buraya çıkıyor, ayrıca Mecidiyeköy ve Seyrantepe'den gelen yollarda projenin yapılacağı arazinin önünde birleşiyor" dedi.

AVM için uygun bir yer
225 bin dolarlık yatırımla hayata geçecek 78 bin 500 metrekare kiralanabilir alanı bulunacak Ana kiracısı Carrefour olacak Mayıs ayında başlayak 2012'de tamamlanacak

Proje eylülde başlayacak
45 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek 35 bin metrekare kşralanabilir alanlı AVM yer alacak Yüksek katlı konutlardan oluşacak 5-6 kattan sonra Haliç manzarası olacak 2010 Eylül'de başlayacak.

BİZE ULAŞIN