Ev sahibinin kalbine giden yol bulundu

Tasarım harikası satış ofisleri artık satış kararını etkileyen unsurların başında geliyor. İnşaat şirketleri de satın alma kararını 2-3 güne kadar indiren tasarım harikası satış ofislerine 1.5 milyon doları bulan yatırımlar yapıyor. Bu projelerden ev almadan dönmek ise imkânsız hale geliyor

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 09.12.2010 ABONE OL
Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye genelinde ev sahibi olmak isteyenlerin alım kararı almasından imza atana kadar geçen ortalama süre 15 ayı buluyor. İstanbul gibi büyükşehirlerde ise ev almaya karar verdikten sonra insanlar 2-3 ay içinde çalışmalara başlayarak bir ev sahibi olabiliyor. Türkiye'deki birçok inşaat şirketine proje aşamasından satış aşamasına kadar gelen süreçte danışmanlık hizmeti veren EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme'den gayrimenkul danışmanı Neşecan Çekici, "Çevrenizde dikkat ettiğinizde 1-2 yıldır ev arıyorum diyenleri çok duyarsınız" diyor. Son dönemde ise müşterilerin alım kararı artık aylarla değil günlerle ifade ediliyor. Bunda inşaat şirketlerinin bu kararı hızlandıracak ve tüketicinin kalbine giden yolu keşfetmesinin büyük bir payı var. Artık tüketicinin kalbine giden yol satış ofislerinden geçiyor. Konut projesinin hedef kitlesine göre gösterişli, çevreci, markalı, tasarım satış ofisleri tüketicilerin hızlı karar alması için geliştiriliyor. Artık markalı ve lüks bir projenin en az kendisi kadar gösterişli bir satış ofisinin olması satıştaki vazgeçilmez unsurlardan biri haline geldi. Adeta projenin vitrini haline gelen satış ofislerine 1.5 milyon doları bulan yatırım yapan şirketler bile var.

DAP Royal Center
İşlenmiş pırlantadan esinlendi 1,5 milyon dolara yapıldı
DAP Yapı tarafından Maltepe'de hayata geçirilen DAP Royal Center'ın satış ofisi projenin sosyal tesislerine dönüşecek şekilde tasarlandı. Satışlar tamamlanıp projede yaşam başladığındaev sahipleri bu bölümü sosyal tesisi olarak kullanabilecek. DAP Yapı mimarları tarafından ve projede kullanılan ürünlerle gerçekçi olarak tasarlanan ofiste müşterileri su perdelerinden oluşan mini şaleler karşılıyor. 1.5 milyon dolar yatırımla yapılan satış ofisi bugüne kadarki projeler içinde en büyük yatırımla yapıldı. Ofisin içerisine girer girmez su perdeleri dikkat çekerken mekana su sesinin hakim olması da dinlendirici bir etki yaratıyor. 8 metre yükseklikten sarkan kuşlar ile birlikte ofis içinde yeşil alanlar oluşturulmuş. Günışığından da yararlanmak için yüzde 80 reflekte camların kullanıldığı ofiste çocuklu ailelerin rahatça vakit geçirebilmesi için çocuk parkı bulunuyor. Ofiste ev sahiplerine örnek oluşturması için yapılan örnek daireye ise kristal taşlardan işlemeli kapıdan giriş yapılıyor. Projenin satış ofisinde 10 kişi hizmet veriyor.

Ağaoğlu My Towerland
Gün boyu ücretsiz ikram
My Towerland projesinin satış ofisi Ağaoğlu İnşaat'ın kendi bünyesindeki mimarlar tarafından tasarlandı. Satış ofisindeki en ilginç detaylar arasında müşterilerin dinlenip yemek yiyebileceği ücretsiz ikram yapan bir kafe, çocuklar için oyun parkı, proje maketini inceleyebilme imkânı, interaktif sunum ekranları yer alıyor. Ev sahiplerine özellikle de banka kredileri konusunda en iyi hizmetin verilebilmesi için anlaşmalı bankaların temsilcileri de sürekli ofiste bulunuyor. Lansman dönemlerinde satış ofisi gece saat 24'e kadar hizmet verirken, müşteriler için geniş bir otopark da yer alıyor.

Elysium Fantastic
Projenin kronolojisi film şeridi gibi geçiyor
Ofton İnşaat'ın Bomonti'de yaptığı Elysium Fantastic projesinin satış ofisi projenin içinde yer alıyor. 380 metrekare alan üzerinde kurulu ofisi iki bölümden oluşuyor. Üç satış elemanı ile hizmet veren ofiste lobi ve ön resepsiyon alanı yer alıyor. Ayrıca müşterilerin bekleyebileceği özel bir bölüm de bulunuyor. Müşterilere rahat bir ortam sunmak için loş ışıklardan yararlanılan projede gün boyunca ücretsiz ikramlar sunuluyor. Satış ofisinin tavanlarını ve kolonları ise müşterilerin inşaat kalitesini de görebilmesi açısından doğal bırakılmış. Projenin kronolojik geçmişi ise yerdeki film karelerinden takip edilebiliyor. Sunum yapabilmek için çift ekranlı bilgisayarlar bulunuyor.

İstanbloom
Ev rahatlığı düşünülerek tasarlandı
Esin Yapı tarafından Zincirlikuyu'da hayata geçirilen mimarisini ise Bünyamin Derman'ın yaptığı İstanbloom'un satış ofisi projeden izler taşıyor. Yeşil mimarisiyle dikkat çeken projenin satış ofisindeki yeşil koltuklar ve projenin içinden detaylarla dikkat çekiyor. Satış ofisinin iç mimarisi mimar Mahmut Anlar imzası taşıyor. EPOS Gayrimenkul Danışmanlığı tarafından danışmanlık hizmeti verilen projenin satış ofisinde dikkat edilen en önemli unsur banka benzeri bir mimari yerine müşterilerin kendilerine ev ortamında hissedeceği koltuklara yer verilmesi. Katologlardan çok LED TV ya da dokunmatik ekranlı paneller kullanılırken çocuklu aileler için bir oyun parkı da düşünülmüş.

BUGÜN NELER OLDU