Mersin’de FETÖ’ye büyük operasyon

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ operasyonları çerçevesinde aralarında Mersin iş dünyasının tanınmış isimlerinin de bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı, 18 kişi ise aranıyor

Mersin’de FETÖ’ye büyük operasyon
Bir süredir FETÖ/ PDY'nin iş dünyası bağlantılarını araştıran Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, gerek ele geçirilen bilgiler gerekse daha önceki yapılan operasyonlardan elde edilen deliller çerçevesinde Mersin iş dünyasına yönelik büyük bir operasyon başlattı. Operasyonda toplam 29 işadamı gözaltanı alındı. Farklı adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon çerçevesinde N.Y.G., S.M., M.K., A.K., B.M., Ö.K., M.M., C.M., M.A., M.O., N.Ç., O.M., M.A., M.M.Ö., C.G., F.M., M.Y., E.G., M.R.B., Ş.S., Z.A., F.T., E.K., M.A.G., A.E., M.Ş., C.H., Ö.H. ve S.T. isimli işadamları gözaltına alındı. 18 şüphelinin yakalanması için çalışmalar ise devam ediyor.

'FETÖ'YE FİNANSMAN SAĞLADILAR' İDDİASI
Gözaltına alınan zanlıların FETÖ/ PDY'ye finansman sağladıkları, Bank Asya'da hesap artırımında bulundukları, KHK ile kapatılan derneklerde üyelik kaydında bulundukları, terör örgütü ile ilişki ve irtibatlı kişilerle birlikte yurtdışına çıktıkları ve örgütün tepe yönetimi ile aynı otelde aynı tarihlerde kayıtlarının bulunması çerçevesinde sorgulanacakları bildirildi.
BİZE ULAŞIN