Küçük veterinerler hayvan barınağında

Osmaniye Belediyesi’nin ‘Küçük Veteriner Hekimler’ projesi kapsamında öğrenciler hayvan barınağını ziyaret ediyor, hayvanları yakından tanıyor

Küçük veterinerler hayvan barınağında
Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projeler ile bölgeye örnek oluyor. Belediye tarafından başlatılan 'Küçük Veteriner Hekimler' projesi kapsamında öğrenciler hayvan barınağını ziyaret ediyor. Proje kapsamında Mithatpaşa İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencileri rehber öğretmeni Selma Uygun ve müdür yardımcısı Elif Tekdemir gözetiminde hayvan barınağını gezdi.

MUAYENE ETTİLER
Veteriner Hekimi Bünyamin Akın, öğrencilere hayvanların tedavileri, bakımları, temizliği ve yürütülen projeler ile ilgili bilgiler verdi. Hayvanlarla ilgili merak ettiklerini sorarak öğrenen öğrencilerin oldukça mutlu oldukları gözlendi. Küçük Veteriner Hekim projesi kapsamında belediye tarafından hazırlatılan veteriner önlüklerini giyerek steteskop ile hayvanları muayene ederek kalp ritimlerini dinlediler. Mithatpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Elif Tekdemir, "Öğrencilerimizle hayvan barınağını ziyaret ettik. Çocuklar çok memnun kaldılar" dedi.
BİZE ULAŞIN