Alacağını bağışlasa da hesap kapanmaz

Demirören'e gözdağı veren Aksu, "60 milyon lira borç vermişsin de, 600 milyon TL geliri ne yaptın diye sormayacak mıyız? Bu hesap kolay kolay kapanmaz" ded

Çarşamba 30.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'den seçilmesi halinde tüm icraatları için tek tek hesap soracağını söyleyen Murat Aksu, "Benim kendisi ile birlikte görev yaptığım üç yılımla ilgili bir şey çıkarsa onu da hasıraltı etmeyeceğiz" ifadesini kullandı. Göreve gelirseniz neler yapacaksınız? Hesap sormaya geliyoruz. İlk iş; hem derneği hem anonim şirketi iki ayrı uluslararası bağımsız denetim firmasına çapraz denetim yaptırmak. Ayrıca Beşiktaşlılar'dan oluşturulacak bir mali inceleme ve değerlendirme komitesi kuracağız. Mizan raporlarına kadar, harcamalara gösterilen fatura karşılıklarına kadar her şeyi didik didik edeceğiz. Buradan taahhüt ediyorum: Hiçbir şey asla hasır altı edilmeyecek. Çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaşacağız. Bununla da kalmayıp SPK'yı da sorumlular hakkında işlem yapmaya çağıracağız. Başkan Yıldırım Demirören'in alacaklarını nasıl kapatacaksınız? Mali denetimlerden gelecek raporları bekleyeceğiz. Kaç para vermiş olduğunu göreceğiz. Belki alacağının fazlasını verecek. 250 milyon dolara yaklaşan borç ve diğer maddi kayıpların hesabını nasıl verecek? Fırsat maliyetiyle yarım milyar dolara yaklaşan bir rakamdan söz ediyoruz. Alacaklarının tamamını da bağışlasa hesap sormaktan geri kalmayacağız. 60 milyon TL borç vermişsin de diğer taraftan 600 milyon TL geliri ne yaptın? Del Bosque'yi oyalarken kimi dinledin? Tabata'ya 8 milyon fiyat çekerken kime sordun? Sadece Fulya'dan zararımız uzun vadede 250 milyon dolar. Bu hesap kolay kolay kapanmaz. Haciz, temlik, yoluna giderse de mahkemede hesaplaşırız.

BEN DE OLSAM HESAP VERECEĞİM
Bu hesap işi sizin görevde olduğunuz ilk üç yılı da kapsayacak mı?
Kesinlikle, her dönem incelenecek. Ben kendimden eminim. Ancak benimle ilgili herhangi bir şey çıksın o da hasıraltı edilmeyecek. Beşiktaş'taki bütün yanlışların hukuk içinde hesabı sorulmalı ve sorulacak. Bu denetlemelerde belli dönemlere hukuken hesap sorulmayabilir. Ancak hiçbiri olmazsa kamu vicdanı var. Biz orada da yargılatmasını biliriz. Umarım biz o koltuğa oturana kadar mizan raporları, faturalar kazaya uğramaz.

Dünyanın en seksi bayan sporcuları

Bir zamanların yıldız futbolcuları

Takımların simge ve sembolleri

Ünlüler hangi takımı tutuyor?