Bu klavye su geçirmez olacak!

��u sıralar Apple'ın ismi yeni iPhone'larla daha çok gündeme geliyor. Şirketin el altından üç farklı iPhone geliştirdiği söyleniyor, bununla birlikte başka çalışmalar da var. Şirketin son aldığı patent yeni iddialara sebep oldu. Apple, toza, suya dayanıklı klavye geliştiriyor olabilir.

Bu klavye su geçirmez olacak!

Apple, MacBook için ekmek kırıntısı ve su geçirmez bir klavye üzerinde çalışıyor. En azından Digital Trends tarafından saptanan bir patente göre durum bu. Apple bu patentte, şöyle bir klavye konseptini anlatıyor: "Bir klavye düzeneği, bir alt tabakayı, bir tuş kapağını ve kirleticileri hareket mekanizmasından uzaklaştıran tuş kapağından uzanan bir koruma yapısını içerebilir."

APPLE AİRPODS 2'NİN ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

TOZU DIŞARIYA ATACAK!

Bunun yanında klavye tuşuna basıldığında bunun tuşun arasından dışarıya bir hava itişiyle kırıntı ve tozun dışarıya atılması gibi çok yaratıcı şeylerden de bahsediliyor.

Bu sadece bir patent ve piyasaya çıkacağı kesin bir teknoloji değil. Ama Apple'ın bilgisayar kullanıcılarının en temel sorunlarından biri olan klavye kirlenmesi konusunda kökten çözümler üretmeye çalışıyor olması umut verici. Apple bu bahsedilen yöntemleri uygularsa, zamanla diğer üreticiler de klavyelerinde benzer korumalara gidebilir.

APPLE'DAN UCUZ HOMEPOD GELİYOR!

BİZE ULAŞIN