Apple AirPower'ın ne zaman çıkacağı belli oldu!

Apple'ın kablosuz şarj cihazı AirPower geçtiğimiz eylül ayında tanıtılmıştı. Uzun zamandır AirPower'ın ne zaman çıkacağı merak ediliyordu. Bu konuda birkaç farklı rapor yayınlanmıştı. Şimdi ise DigiTimes bu konuyu açıklığa kavuşturan bir makale paylaştı.

Apple AirPower'ın ne zaman çıkacağı belli oldu!

Apple, HomePod akıllı hoparlörünü satışa çıkardı. WWDC 2018'in tarihini açıkladı. Geriye ise AirPower kaldı. DigiTimes'ın endüstri kaynaklarına dayandırdığı haberine göre AirPower mart ayında satışa çıkacak. Yani önümüzdeki iki hafta içinde kablosuz şarj cihazı raflardaki yerini alacak. Fiyatlandırma hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş.

APPLE WWDC 2018 DÜNYA GELİŞTİRİCİLER KONFERANSI TARİHİNİ AÇIKLADI - WWDC 2018 NE ZAMAN DÜZENLENECEK?

KABLOSUZ ŞARJ HIZI ARTMIŞTI

Şu anda kablosuz şarj iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tarafından destekleniyor. iOS 11.2 ile birlikte kablosuz şarj hızı da arttı. Normalde yeni iPhone'lar kablosuz olarak 5 watt'la şarj oluyordu, ancak 11.2 ile güç 7.5 watt'a çıktı.

Kablosuz şarj özelliği iPhone serisi için yeni olmasına rağmen birkaç senedir Android telefonlarda vardı. iPhone'lar Qi kablosuz şarj standartını kullanıyor. Diğer yandan iPhone'ların en büyük rakiplerinden olan Samsung Galaxy Note 8, 15 watt'la hızlı kablosuz şarjı destekliyor.

BU KLAVYE SU GEÇİRMEZ OLACAK!

BİZE ULAŞIN