EMRE AKÖZ EMRE AKÖZ

Bu kadar iğrenç nasıl olabilirler?

Türkiye değişiyor. Değişim çok çeşitli alanlarda meydana geliyor: Yerel ekonomiden, küresel ekonomiye geçiyor... İçine kapanık bir hukuk sisteminden, Avrupa bağlantılı bir hukuka geçiyor... Askerlerin hakimiyetindeki ideolojik devletten, burjuvaların hakimiyetindeki hizmetkar devlete geçiyor...
Bu çok sancılı bir süreç: Çünkü değişimden memnun olmayanlar; koltuklarını, iktidarlarını, imtiyazlarını ve itibarlarını yitireceklerini hissedenler, ellerindeki tüm araçları kullanarak direniyor.
Direnenler içinde en çok kızdıklarım ne darbeciler, ne çeteciler, ne Deniz Baykal türü siyasetçiler, ne de orta sınıf hezeyanlarına kapılanlar...
Ben bu direnişte hukuku kullananlara kızıyorum en çok. Yıllarca tuğla gibi hukuk ve yasa kitaplarını okuyup belledikten sonra, mesleğine ve adalete ihanet etmek iğrençlik değil de nedir?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN