EMRE AKÖZ EMRE AKÖZ

Yaygaranın gerçek sebebi

Her gün inanılmaz şeyler öğreniyoruz. Demokrat Yargı Derneği'nin eşbaşkanı, hukukçu ve siyaset bilimci Orhan Gazi Ertekin bakın ne diyor:
"Yargıtay'ın Yargıtay Evi diye bir oteli var. Dünyanın hiçbir yerinde özel işletmesi olan bir yüksek mahkeme yoktur."
Ertekin devam ediyor:
"Ayrıca hukuk ve ceza uygulama kitaplarının büyük çoğunluğu Yargıtay mahreçlidir. Çünkü Yargıtay kararları dışarıya verilmiyor ve çok azı yayımlanıyor. Kararların çoğu ise Yargıtay üyeleri ve tetkik hâkimleri tarafından kendi kitaplarında yazılıyor ve bu iş bir kazanca dönüştürülüyor. Bu durum yargıç etiğini zedeliyor."
Peki, çark nasıl kamufle ediliyor:
"Türk yargısı kendisine kutsallık atfetmekte çok iştahlı ama yargıyla ilgili ciddi güvensizlik işaretleri var. Üstelik 'kutsallık' da sadece bir ideoloji..." (Neşe Düzel'in söyleşisi, Taraf, 12 Nisan)
Askeriye'nin OYAK'ını (Ordu Yardımlaşma Kurumu) bilirdik. Yargıda da demek böyle şeyler varmış.
"Bu yaygaranın asıl nedeni, yüksek bürokrasinin maddi ve manevi çıkarlarına dokunulmasıdır" diyorum; bana inanmıyorsunuz.
Not: İnternette 'butikotelyargitayevi. com' adresini tıklayın, bir dönem mafyaya kara para aklayanlarca yönetildiği iddia edilen otelin diğer özelliklerini öğrenin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN