ENGİN ARDIÇ ENGİN ARDIÇ

Asar-ı atika

Erdal İnönü'nün yalısı icralık olmuş...
Gençler bilmezler, yirmi küsur yıl önce, o zamanki SHP'nin başında Erdal İnönü diye birisi vardı, İsmet Paşa'nın küçük oğlu. (Günün birinde geleceğin gençlerine "vaktiyle Kılıçdaroğlu derler bir adam vardı" diye de anlatacak mıyız?) Türkiye'nin boşu boşuna nice yılını kaybettiği o fetret devrinde Demirel iktidarına koalisyon ortağı oldu, "stepneliğini" yaptı ve vaktini Demirel'i hayran hayran seyretmekle geçirdi, sonra da Çiller'i.
"Sözde solun" lideri bir paşa çocuğu, hem de İsmet Paşa'nın çocuğuydu, armatör damadıydı ve Anadoluhisarı'nda bir yalıda oturuyordu...
Yalı 643 metrekare... 4 salon, 6 oda, 7 banyo...
Yerim ulan ben sizin oligarşik solunuzu!
"Bu yalı benden sonra müze olsun" demiş. Ben de Sevinç Hanım'a sormuştum: "Müze olmasına olsun da içine ne koyacaksınız, rahmetlinin çoraplarını mı?"
Şimdi icradan satılıyor, birtakım karışık işler sonucu: Sevinç İnönü'nün kardeşi Emlak Bankası'na borç yapmış, o da kardeş hatırına kefil olmuş, kredi geri ödenememiş, falan filan.
Emlakbank yetkilileri yalıyı devralırlarsa bari onlar müze yapsınlar.
İçine de sigorta müdürünü oturtun, müzeliktir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN