YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Sağım solum kriminal

Acayip bir şiddet sarmalıyla çevrelendik. Dağda ölüm, şehirde terör, Meclis'te kavga, tribünde arbede, otelde cinayet, adliyede infaz, hem sosyal hem konvansiyonel medyada küfür ve tehdit... Bu durumun televizyona yansıması da gecikmedi elbette. Ekranlar, toplum için tehlikeli görülen izdivaç programları yerine kriminal şovlarla bezendi. Son olarak Star TV, Zuhal Topal ile yollarını ayırıp, gündüz ekranını Olay Yeri adlı reality şovu sunması için Habertürk ekranlarının deneyimli ismi Balçiçek Pamir'e emanet etti. FOX ise kervana 4 Eylül Pazartesi gününden itibaren Seda Akgül'ün sunacağı Her Şey Gerçek ile katılıyor.
Ekrandaki benzer programların sunucularını şöyle bir hatırlayalım: Müge Anlı, İnci Ertuğrul, Serap Ezgü, Lütfiye Pekcan, Yalçın Çakır, Lerzan Mutlu, Asuman Dabak... Balçiçek Pamir ve Seda Akgül ile beraber kriminal program ve sunucularının sayısı 9'a çıktı. İşin en garip ve dahası, "vahim" tarafı ise 9 reality show programını besleyecek kadar şiddet açısından "bereketli" (!) topraklar üzerinde yaşıyor olmamız. Gündüz ekranında kadın cinayetleri, kaçırılmalar, ailelerden koparılmalar, çocuk gelin vakaları, hastanelerden bebek satışları, aile içi şiddet, kan davaları, seks cinayetleri, tacizler, tecavüzler kol geziyor... Bu durumda beylik "yumurtatavuk" sorusu beyinleri kurcalıyor: Toplumdaki artan şiddet mi televizyona yansıdı, yoksa kriminal olaylara dört elle sarılan televizyon mu şiddeti körükledi? Haydi gelin de çıkın işin içinden bakalım...
Depremle birlikte yaşamayı ne yazık ki öğrendik. Şiddetle birlikte yaşamayı öğrenmeyiz inşallah!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN