MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Dijital büyükelçi

Danimarka hükümeti;
Apple, Google ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleriyle ilişki kurmak amacıyla bir dijital büyükelçi atayacağını açıkladı. Bu uygulama dünyada bir ilk olacak.
Doğru bir karar, bu şirketler zaten ülke gibi hareket ediyorlar. Sadece Apple'ın 2015 yılında elde ettiği toplam gelir 231 milyar dolar civarında. Apple bir ülke olsaydı, ekonomik açıdan Portekiz ve Yunanistan arasında bir ülke olurdu. Apple, Google gibi şirketlerin piyasa değerleri G20'ye üye olabilecek büyüklüğe erişti. Türkiye de Danimarka'nın izinden gitmeli.
Dünyayı yavaş yavaş dev şirketler yönetirken, milliyetçilik, din, mezhep ve sınır anlaşmazlıkları uğruna çıkan savaşlarda milyonlarca insanın ölmesi ne garip! Donald Trump, ülkesini Müslüman göçmenlere kapatırken, ABD'ye büyük gelir sağlayan Apple'ı Apple yapan Steve Jobs'un Suriye asıllı göçmen bir ailenin çocuğu olmasına ne demeli?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN