MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Hollywood’un mesajı

89. Oscar Töreni'nin sunucusu Jimmy Kimmel'ın Trump'a gönderme yaparak "Artık bizden nefret eden 225 ülkede izleniyoruz.
Ülke artık bölünmüş durumda ve insanları bir araya getirmen gerek dediler" diye söze başladı. Kimmel, "Geçen sene Oscar'lar ırkçı gibi görünüyordu, artık onun (Trump) sayesinde böyle bir şey yok. Siyahiler Nasa'yı, beyazlar cazı kurtardı" diyerek esprileri patlattı.
Kimmel, "Trump iki saat geçmesine rağmen, hâlâ bizim hakkımızda tweet atmadı" diyerek Trump'a Twitter üzerinden mesaj gönderdi.
Tüm bunlar tarihe geçecek anlardı.
Oscar tarihinde ilk defa Müslüman bir oyuncunun En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanması...
Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazanan 'The Salesman' filminin İranlı yönetmeni Ashgar Farhadi'nın ABD'nin yedi Müslüman ülkeye koyduğu vize yasağını protesto etmek için törene katılmaması...
Oyuncu kadrosunun çoğunluğunun Afro ABD'li olan, eşcinsel haklarını savunan 'Moonlight'ın En İyi Film seçilmesi vs... ABD Başkanı Donald Trump'ın sevmediği ne varsa törende yaşanması, Hollywood'un Trump'a 'Hoşgeldin' mesajıydı.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN