MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Türk halkı bunu hak etmiyor

70 milyonluk Türkiye, 336 bin nüfuslu İzlanda'ya yenilerek bir kez daha Dünya Kupası'na gidemedi. Onca devlet desteğine ve sınırsız genç nüfus kaynağına rağmen başarı gelmiyor. Sporda başarı bir ulusu kenetler, milyonlarca insanı mutlu eder, ekonomiye müthiş pozitif katkıda bulunur. Avrupa'da en fazla mesaiye kalan, en çok çalışan, darbelere tankların altına yatarak meydan okuyan Türk halkı, mutlu olmayı hak ediyor ama futbolu kılcal damarlarına kadar ele geçiren büyük bir çete var.
Bu çetenin tek derdi; kendi kesesini doldurmak. Bu çete bazen siyaseti de kendi emellerine alet ediyor. Kulüplerin yönetim şekli acilen değişmeli, seçilen yönetimler zarardan sorumlu olmalı. Ve en önemlisi altyapı temelden değişmeli.
Doğruyu bulmak için çok uzağa gitmeye gerek yok. Fatih Terim ve Lucescu'ya ödenecek tazminatlarla İzlanda'nın altyapısından sorumlu beyin kadroyu, Türkiye'ye transfer etmek bile mümkün. Yeter ki doğru-dürüst insanların önünü açalım, onlara destek olalım. Ve en önemlisi çocuklarımıza fırsat tanıyalım.
BİZE ULAŞIN