1 ) CHP milletvekili Ahmet Ersin'in, 3 MİTçiyi ziyaret edip, açıklamalarda bulunması ve davayı daha da siyasi bir çizgiye çekmesi doğru mu?
2) İsmailağa Cemaati, gerçekten suç işlemiş miydi? Yoksa bir tertiple mi karşı karşıya bulunuyordu?
3) Cüppeli Ahmet Hoca, Teke Tek programında seyrettiğimiz o komik adam mı? Yoksa korku veren, dinci bir militan mı?
4) Bu tertibin içine İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Yeni Şafak gazetesi sahibi Ahmet Albayrak ne şekilde sokulmuştu?
5) "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" Gülen Cemaati'ni hedeflemişti ve Nisan 2009 tarihini taşıyordu. Oysa İsmailağa Cemaati'ne yönelik operasyonun tarihi daha eski. Bu durumda, bazı gazeteler (Bugün, Yeni Şafak) operasyonu neden "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"yla irtibatlandırıyor?
6) Erzincan Savcısı İlhan Cihaner, 1999'da, İdil Savcısıyken, itirafçı İbrahim Babat'ın ifadeleri doğrultusunda JİTEM dosyasını açan ve şu anda Ergenekon'dan tutuklu olan Albay Arif Doğan'ı sanık sandalyesine oturtan kişi olduğuna göre, bugün, Ergenekon dolayısıyla mı suçlanıyor? Yoksa bir başka provokasyonla mı ilişkili görülüyor?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.