ŞEREF OĞUZ ŞEREF OĞUZ

Bu iş olur

En az 1 kişiye iş verirseniz ne olur? Milyonlara iş, milyonlara aş olur. İstihdamla büyüyen Türkiye olur. Bu iş olur. İlk 3 ay her şey devletten, 2017 sonuna kadar SGK ve vergiler devletten… Bu iş pekâlâ olur.
Üreten Türkiye Konuşuyor arama konferansları için Bursa Merinos Kültür Merkezindeyiz. Hak-İş, TESK, TİSK, TOBB, Türkİş, Türkiye Kamu- Sen, TZOB ile iş dünyasının sivil toplum kuruluşları; ASKON, MÜSİAD, TİM, TÜGİAD, TUGİK, TÜMSİAD ve TÜRKONFED temsilcileriyle "gelecek üretimde" kavramını konuşuyoruz.
Bakan Bülent Tüfenkci, üretmek, hızlanmak için daha yüksek sürate ihtiyaç duyan arabaya benzetti ülkeyi ve yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin bunu sağlayacağını vurguladı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, eskiden siyasetçinin konuşup kendilerinin dinlediğini ancak değişimin eşiğindeki bu yenidünyada artık kendilerinin konuşup siyasilerin dinlediğini söyledi.
Üreten Türkiye Konuşuyor etkinliği, arama konferansı… Üretimin paydaşları işveren, girişimci, esnaf, çiftçi, memur ve işçi temsilcileri, kafa kafaya verip; Bursa ve bölgesinin mevcut sorunlarını, gelişme eksenlerini belirlediler. Arama konferansları; eğer aranacak şey net, katılım yüksek ve motivasyon iyi yönetilirse, fayda üreten formattır. Yazımın başında yer alan "bu iş olur" ifadesi, bu konferansın amacını da tanımlıyor.
İstihdamla büyüyen Türkiye demek, üretimi arttırırken sosyal sorunları hafifletmeye yönelik yöntemleri önceleyen politikalara odaklanmak demek… Yer bitti ama bir öneriye daima yer vardır; arama konferansının başarısı "gerek şart" ise, bulduğunu hayata geçirecek adımları atmak; "yeter şart" olur. Şimdi sıra "Üreten Türkiye Yükseliyor" adımına gelsin ki boş konuşmamış olalım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN