MELİHA OKUR MELİHA OKUR

'Bilim ve teknoloji bakanlığı' istiyorlar!

Bir yanda REACH tüzüğü, diğer tarafta küresel kriz ve iklim değişikliği yetti. Kimya sektörünün "kimyası" bozuldu. Sektör ne yapsın? Ciddi bir arayışa girdi, yeni yol haritasını çizdi. 18 dernek, 2 ihracatçı birliği, 1 vakıf, 1 meslek odası ve 4 üniversite bir araya gelerek, "Kimya Sektör Platformu" oluşturdu.
Kimya Sektör Platformu (KSP) ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı Başkanı olan Selçuk Aksoy, dün KİPLAS Başkanı Refik Baydur ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkanı Timur Erk, birlikte oluşumu medyaya tanıttılar. "Güç birlikten doğar" dediler.
Sanayi vizyonu ve stratejisi olmayan ve havanda su döven Türk siyasetçisine, "Artık hamallık yapmak istemiyoruz. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yeniden yapılandırılsın. Bize, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı kurun" dediler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.