MAHMUT ÖVÜR MAHMUT ÖVÜR

'Dudağım uçuklayarak okudum'

Önceki gün Ergenekon Davası'nın ikinci iddianamesine ait eklerde yer alan bir belge yayınladık. Belgede eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a, Orgeneral Şener Eruygur tarafından gönderilen bilgi notunda oğlu Serdar Denktaş'la ilgili çarpıcı bilgiler yer alıyordu. Yazıyı okuyan KKTC'deki Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş bir mail gönderdi.
O maili aynen yayınlıyorum...
"Yazınızı dudağım uçuklayarak okudum. Henüz temas kurup teyit etme imkânım olmadı ama eğer o günlerde (o tarihlerde Başkan ameliyat masasından daha çok yeni çıkmış, henüz sağlığına kavuşmamıştı) böyle bir mektup başkana gönderilmişse ne kadar büyük bir üzüntü çektiğini düşünerek kahroluyorum. İddia tamamıyla yalan. Benim İlter Türkmen Bey'le temasım hiç olmadı. "Adam iplikle bağlı gidip geliyor" gibi bir sözü hangi evlat babası için kullanabilir? Denktaş hangi raya girmişti ki tekrar çıkacaktı? Talat'ın o dönemde danışman değiştirme yetkisi mi vardı? Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir üst düzey komutanının böylesi bir yalana inanabileceğine aklım ermiyor, eremiyor. Kim ne yapmak istiyor halen anlamış değilim. Türk insanına beni böylesine "kahpe" tanıtmaya çalışmaktan kimin ne çıkarı olabilir? Zaman, "güvenilir" insanın kim olduğunu gösterecektir. Yazılanlara kuşku ile baktığınız için teşekkür ederim. Saygılarımla..."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.