AHMET ÇAKAR AHMET ÇAKAR

Yıldırım’ın eseri!

Dün gecenin mimarı ne Şenol Güneş ne Fikret Orman ne de bir başkasıdır. Dün gecenin tartışmasız mimarı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dır. 'Ne alakası var' diyecekseniz hemen anlatayım.
Başkan Aziz Yıldırım cumartesi günü yapmış olduğu konuşmada bayram değil seyran değil, Beşiktaş ve bazı Beşiktaşlı oyunculara laf atmıştı. Görünen o ki bu laflar Beşiktaş camiasını inanılmaz kenetlemiş. Oyuncular sıradan bir lig maçına değil de sanki Şampiyonlar Ligi finaline çıkacak gibi hazırlanmışlar. Bunu daha ilk dakikadan itibaren gördük. Amiyane tabirle Beşiktaş, askerden yeni gelmiş gibi oynadı. Konyaspor kafayı kaldıramadı. Fabri'sinden son adam Cenk'e kadar herkes top kapma, rakibi bozma ve oyunu oynama doğrultusunda inanılmaz hareketler yaptı.
İlk yarıda 2 gol bulmalarına rağmen çok daha fazla olabilirdi.
Quaresma'ya kimse kızmasın. Çocuk kendini kanıtlamak istercesine 'Ben Beşiktaş'ın bir neferiyim ve sadece Beşiktaş için oynarım' demek istercesine mücadele etti. Hatalar da yaptı ama vermek istediği mesaj çok masumane ve çok güzeldi. Cenk ilk yarıda eleştirildi. İyi pozisyon alamadı ama ikinci yarıdaki golleriyle dün gecenin belki de oyuncusu oldu. Kolay değil. Bir devrede 3 gol atan bir Cenk'ten bahsediyoruz. Oğuzhan düzelmiş. Mesela attığı ikinci golde Quaresma topu yanlış zamanda ayağından çıkartsa da Oğuzhan klasıyla ölü noktaya vurup golü yapabildi. Talisca belki de Beşiktaş'ın en kaliteli ayağı. Atiba'ya sakat dediler ama zaten o geldiği günden beri saygı duyulacak bir futbol oynuyor. Tam bir istikrar abidesi.

YANKAYA'YI BEĞENDİM
Gelelim Babel'e... kesinlikle çok yararlı bir transfer. Gol atıyor, sol kanatta hücuma önemli etkinlik kazandırıyor ve adaptasyon sürecini de çok çabuk tamamlamış.
Sonuçta Beşiktaş farklı kazanıyor ve üstelik iyi oynayarak ve hatta zaman zaman mükemmele yakın oynayarak kazanıyor.
Bu hafta hakemler için iyi geçti diyebiliriz. Ben dün gece Özgür Yankaya'yı da beğendim. Verdiği penaltı ve devam ettirdiği penaltı beklenen pozisyonlarda bence tüm kararları doğruydu.
BİZE ULAŞIN