FATİH DOĞAN FATİH DOĞAN

Bu çocukla gurur duyun

Barça-Juve finali sonrası vatandaşlarının "Penaltılarımız verilmedi" itirazlarına kulak asmayan Collina, soluğu TFF Başkanı Demirören'in yanında aldı, "Çakır ve ekibi ile ne kadar gurur duysanız yeridir" iltifatında bulundu

Devler Ligi finalinden alnının akıyla çıkan Çakır'ı efsane hakem Collina da tebrik etti

Kulüpler seviyesinde dünyanın 1 numaralı maçı kabul edilen Şampiyonlar Ligi finalinde düdük çalan ilk Türk hakemi unvanını kazanan Cüneyt Çakır, ülke futbolunun gurur kaynağı oldu. Barcelona-Juventus düellosunda başarıyla görev yapan Çakır için SABAH'a konuşan futbolun önde gelen figürleri övgüler yağdırdı. Özellikle meslektaş babası Serdar Çakır, gururunu gizleyemezken, Yıldırım Demirören ile Servet Yardımcı UEFA yetkililerinin Çakır'a övgü yağdırdığını dile getirdi.

HER BABA GİBİ OĞLUMLA GURURLUYUM

Başarılı hakemin meslektaş babası Serdar Çakır, "Detaylı bir yorum yapmak istemiyorum, anlayışınızı rica ediyorum. Sadece şunu söyleyeyim; Cüneyt bu günlere çok çalışarak, çok fedakarlıklar yaparak geldi. Bir baba evladı hakkında ne hissediyorsa ben de onu hissediyorum. Oğlum sonuna kadar bunu hak etti" dedi.

DEMİRÖREN: BİZİ TEBRİK ETİLER

Maçı Berlin'de izleyen TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise, "Ülkem adına büyük gurur duydum. Maçtan sonra UEFA temsilcilerinin UEFA hakem komitesi üyelerinin gelip bizleri tebrik etmeleri Türkiye adına gurur verici. Bunu biz söylemiyoruz. Hakem heyetinden Hugh Dallas ile Pierluigi Collina geldi, tebrik etti. Özellikle İtalyan Collina vatandaşlarının penaltı itirazlarına aldırış etmedi 'Çakır ve ekibi ile ne kadar gurur duyarsanız yeridir' dedi" şeklinde konuştu.

NAMOĞLU : DERSLİK KARARLARDI

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ise Çakır'ın pozisyonlardaki başarısını överken, "UEFA seminerlerinde ders niteliğinde kararlar verdi. 4 tane çok kritik kararı var. Bu kadar gerilimli tansiyonu yüksek, tüm dünyanın izlediği UEFA'nın üzerinde çok durduğu zirve olarak görülen bir finalde Çakır ve ekibini görmek, Türk hakemlerini görmek bizim için büyük bir kıvanç kaynağı" ifadelerini kullandı.

KAZANANLAR BARÇA VE ÇAKIR


TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ise, "Collina ile Dallas, Çakır'ın oteline kadar gelerek tebrik etmeleri ve orada bizlere ve Cüneyt'e, 'Bu maçın iki kazananı var. İlki Barcelona ikincisi ise Cüneyt Çakır' dedier. Bunları duyduktan sonra ne kadar gururlansak azdır" dedi.

ŞENOL GÜNEŞ: BÜYÜK BİR ÖVÜNÇ


Milli Takım'ın eski teknik direktörü Şenol Güneş de Çakır'ı övdü. Güneş, "Türkiye'nin Dünya üçüncülüğü, Avrupa üçünlüğü ve G.Saray'ın UEFA şampiyonluğundan sonra Çakır ve ekibinin finali yönetmesi ülkemiz adına büyük bir övünç kaynağı" şeklinde konuştu.

PENALTILAR TARTIŞILDI

Avrupa'nın önde gelen gazeteleri Cüneyt Çakır'a geçer not verirken, İspanyol ve İtalyan basını ise Çakır'ın bir penaltıyı ıskaladığı yöönünde görüş belirtti. Başlıklarda ise Barcelona'nın 3 kupalı sazonu vurgulandı.
BİZE ULAŞIN