METİN TEKİN METİN TEKİN

Daha geniş, daha çabuk

F.Bahçe'den bahsederken Alex'in olmayışından söz etmemek mümkün değil. Alex'in olmayışıyla takımın şekli de değişti. F.Bahçe daha önce zaman zaman denediği Alex'siz sistemi çok daha rahat hayata geçirerek Sow ile Kuyt'ı önde daha rahat kullanabildi. Bu durum F.Bahçe'nin daha önce uyguladığı topa sahip olup set oyununu değil, uzun toplarla çabuk oyun stratejisini beraberinde getirdi. Hücum organizasyonlarıyla beraber strateji de değişmişti.
İlk yarıda G.Antep'in oyun anlayışı önde basıp, orta sahayı kalabalık tutarak çabuk atak yapmaktı. Bir duran toptan oyun 1-0'a gelince, ikinci yarıya Gaziantep farklı bir anlayışla çıktı. Çok net pozisyonlar da buldular. Oyunu 1-0'da tutansa Mert'in performansıydı.
75'ten sonra geride geniş alanlar bırakan Gaziantep karşısında, tıpkı bir kontratak takımı gibi diri kalan F.Bahçe, oyunu 3-0'a getirdi. Mehmet Topal'ın eskiye oranla oyunun çok daha içinde oluşu ve Gökhan Gönül'ün katkıları F.Bahçe'nin artılarıydı.
Özetlersek, F.Bahçe'nin Alex'siz yapıda oyunu çok net ele alabildiğini değil ama daha çabuk ve daha geniş alanda oynama düşüncesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bundan sonra Fenerbahçe Alex konusunu nasıl halledecek bunu da ilerleyen zamanda göreceğiz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN