HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Yaşasın skor yazarlarım!..

Meğer Riekerink Bey nasıl oyunu okumaktan acizmiş!. Meğer nasıl yanlış adam değişiklikleri yaparmış?. Meğer nasıl oturmuş takımı bozarmış..
Benim "Skor Yazarları"mın gözlerinin açılması için, tabelanın "Galatasaray:0- Trabzon:1" yazması gerekti.
Oysa geçen hafta Galatasaray'ı ve Trabzon'u adam gibi izleseler, kendi sahasında berabere kalsa da, Trabzon'un son yılların en güzel futbolunu oynadığını, Ankara'da Gençler'i 5 yıl sonra ilk defa yense de, Galatasaray'ın nasıl sapır sapır döküldüğünü ve maçın favorisinin Trabzon olduğunu bilir ve cesaretle yazarlardı..
Nerde onlarda o yürek?.
Daha ayıbı, daha utancı?. Bana sorarsanız bütün Galatasaray muhabirleri istifa etmeli.. Maç günü sayfalara koydukları Galatasaray 11'ine bakın.. Bir de sahaya çıkana?. Yahu içinizde bir, tek bir kişi minnacık bir haber alıp "Riekerink Bey bugün sürpriz yapacak" demez mi?. Haram olsun, aldığınız paralar?. Sizin gibi haber getirmeyen habercilere yıllardır göz yuman Spor Müdürleri ve Genel Yayın Müdürlerine de yazıklar olsun!.
Sana da helal olsun, Florya'nın gizli yönetmeni Alp Yalman!. Futbolun "F"sinden anlamayan Levent (Sen kimsin) nam zatı futbolun başına koyan sen.. Riekerink denen Futbol Zekası özürlü adamı takımın başına koyan sen.. Yanına da lafı geçen, icabında kavga eden bir Türk yardımcı koymayan da sen?. Ayhan denen, camianın en antipatik adamını oraya "Arkadaşın" diye mi koydun Alp?.
Doğru bir yardımcı koysan, futbol özürlü Hollandalı'nın yanına, o takımı sahaya çıkartır mıydı?. Hadi çıktı, o aptal değişiklikler yaptırılır mıydı?. Mustafa Denizli, senin getirdiğin, Türk futbolunun kaderini değiştiren dünya çapında futbol adamı Derwall'le kaç kez kavga edip kampı terketmişti bilir misin?. Ama o "Denizli" oldu işte?. Ayhan'dan köy mü olur, kasaba mı?.
Galatasaray tarihinin en büyük isimlerinden biriydin Alp!.
Sadece Galatasaray'a değil, o "Büyük" isme de ayıp ettin.. Bir Dursun Özbek'i kurtarma uğruna değer miydi?.
***
Beşiktaş maçını da Skor Yazarları yazdı tabii..
Efendim Riekerink takım değiştirince (Yenildi ya), rezil.. Şenol Güneş sezon başından beri takımı oturtamadığı halde, (Kazanıyor ya), alkış.. Efendim, Riekerink'te "Tu kaka" rotasyon Şenol'da çok iyi.. Kafaya bakar mısınız?.
11'e 11 oynarken, Antalya başa baş.. Alenen, resmen faulle alınan top sonucu gelen kontratak golüne itirazla, 10 kişi kalan Antalya'dan bile ikinci yarıda, kendi sahasında ne kadar korktuğu belli Şenol'un.. Korkaklık onun ruhunda çünkü.. Maçı 2-0, 3-0'a taşımayı düşünmüyor.. 1-0'ı nasıl korurum telaşı ile 64. dakikada santrfor Cenk Tosun'un yerine stoper Necip'i alıyor.. Dikkat edin tekrar!.. Kendi sahasında oynuyor ve rakip 10 kişi.. Geçen salı 90a'da ne söyledim, Şenol' u savunan Güven Taner'e.. "İkinci yarının ortalarına doğru Beşiktaş öndeyse Şenol hemen "Necip' hamlesi yapıp, savunmaya çekilir.." Beni gene yanıltmadı.. Teşekkürler.. Beşiktaş çekilince Antalya 10 kişi ile ne ataklar yaptı, ne goller kaçırdı.
Yazan yok.. Bizim medyada "Kazanan" hep haklıdır, da ondan..
Çünkü onlar Skor Medyası'dır!.
BİZE ULAŞIN