HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Plajda bira..

Sosyal olayları siyasi fikirlerimize alet etmekten vazgeçelim.
Plajda bira içen kadınlar tartışması günlerdir sürüyor.. Bana okuduğunuz gazetenin adını söyleyin. Ne yazdığını söyleyeyim..
Bakın hanımlar!. Bakın beyler..
Dünyanın hiçbir uygar ülkesinde, halka açık alanlarda, alenen alkollü içki içilmez.. İçmeyi geç, alkollü şişe öyle açıktan elde taşınmaz.. İlle bir poşet, kese kâğıdı içinde olması lazımdır..
İngilteresi de öyle, Amerikası da.. Sydney'i de öyle, Los Angeles'i de.. Birisi elindeki kese kâğıdını kafasına dikiyorsa, bir köşede, bilin ki, içinde bira, mira bir alkollü içki vardır.
Bizde hele Kadıköy çarşısında bazı yollardan geçemiyorum geceleri.. Apartman merdivenlerine oturmuşlar, içeri giremezsiniz, öylesi..
Olmaz..
O plajda bira içen hatunların yaptığı da olmaz..
O plajda, adam yer kiralamış, kafe yapmış, bira da satıyor. Ayrıca o sebeple de olmaz.. Bir lokantaya elinizde yemek, ya da şişeyle girin bakalım, izin verirler mi?.
Bira içeceksen, bi zahmet o kafeye gidip oturacak ve orada içeceksin. Bu kadar basit, hukuksal, sosyal ve etik durum..
Bu kadar basitken, neyi, niçin tartışıyoruz peki?.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN