iPhone X üretimi bıçak gibi kesilecek!

Tam ekranlı iPhone X hakkında yeni havadisler var. Daha önce Apple'ın bu yaz iPhone X üretimini sonlandıracağına dair haberler çıkmıştı. Analist Ming-Chi Kuo böyle bir öngörüde bulunmuştu. Şimdi ise yepyeni bir iddia ortaya atıldı.

iPhone X üretimi bıçak gibi kesilecek!

Nikkei Asian Review'ın taptaze raporuna göre Apple, 2018'in ilk çeyreğinde iPhone X üretimini 40 milyon olarak hedeflemişti. Fakat sitenin kaynağı Apple'ın üretim hedefini yarı yarıya indirmeye karar verdiğini belirtti. Kaynak, hedeflenen üretimin 40 milyondan 20 milyona düşeceğini ileri sürdü. Alışveriş sezonunda (2017 sonunda) iPhone X'in beklenenden daha az satış yaptığını vurguladı.

APPLE İPHONE X'İN ÜRETİMİNİ DURDURACAK! İPHONE X TALEP GÖRMEDİ

İPHONE 7'LERİN PERFORMANSI YAVAŞLATILDI MI?

SAMSUNG'UN OLED MALİYETİ SATIŞ FİYATININ YÜKSEK OLMASININ NEDENLERİNDEN BİRİ

Kaynak, Samsung'un OLED ekran maliyetini, iPhone X'in yüksek fiyatının nedenlerinden biri olarak gösteriyor. Samsung şu anda OLED ekran pazarının büyük kısmını elinde tutuyor. Geçmiş tarihli raporlarda, Apple'ın Samsung'a olan bağımlılıktan kurtulmak ve maliyeti aşağı çekmek için başka üreticilerle görüştüğü ve hatta bazı tedarikçilere yatırım yapmayı planladığı ileri sürülmüştü. Güney Koreli diğer teknoloji devi LG de yatırım planında ismi geçen şirketlerden biri.

APPLE'DAN "UCUZ İPHONE X" GELİYOR

Nikkei'nin raporuna geri dönecek olursak kaynak, Apple'ın bu sene çıkaracağı OLED ekranlı modellerin üretimini azaltarak, LCD ekranlı iPhone'ların üretimini artıracağını söylüyor.

OLED EKRANLI IPHONE'LAR GEÇ Mİ ÇIKACAK?

Diğer yandan Çinli bir sanayi kaynağı, Apple'ın OLED ekranlı yeni iPhone'ları daha geç tanıtabileceğini ve LCD'ye ağırlık vereceğini iddia ederek, dolaylı yoldan Nikkei'nin raporunu da doğruladı. Şimdilik söylenenler bu kadarla sınırlı. Önümüzdeki aylarda neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

İOS 11.3 GÜNCELLEMESİ NELER GETİRİYOR? İPHONE'LAR HIZLANIYOR!

BİZE ULAŞIN