YÜKSEL AYTUĞ YÜKSEL AYTUĞ

Meydan siyaseti

Siyaset Meydanı; geçen hafta ekranlarındaki 20'nci yılını kutlayan 'Hatırlıyor musun?' adlı özel bölümüyle Show TV ekranlarına geldi. Neleri, nasıl unuttuğumuzu, hangi badireleri atlattığımızı, hangi darboğazlardan geçtiğimizi, nelere üzülüp nelere sevindiğimizi, uçurumdan düşen bir insanın gözünün önünden geçen hayat hikayesi gibi hayretle izledim.
Ali Kırca önce atv ekranlarında, sonra Show TV'de Siyaset Meydanı'nı aralıksız 20 yıl süreyle yaptı. Her şeyin günübirlik tüketildiği televizyon piyasasında bir tartışma programının neredeyse bir ömür boyunca ekranda kalması başlı başına bir başarı.
Kırca ve ekibi sayesinde en dokunulmaz konuların bile ekranda medeni bir şekilde tartışılabileceği kanıtlandı.
Program, salt hoşgörü ve farklı fikirlere saygı anlayışının toplum nezdinde değer kazanması adına bile alkışı hak etti. En karanlık geceler, Siyaset Meydanı ile sabaha erdi.
Bir televizyon yazarı olarak değil, bu ülkeye demokratik anlayışın yerleşmesinin tek yolunun 'konuşmak ve dinlemek' olduğuna inanan sade vatandaş Yüksel Aytuğ olarak, Kırca'ya minnettarım.
Meydan siyasetinin, Siyaset Meydanı'ndan öğreneceği çok şey olduğuna inanıyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN