MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Fırat Aydınus'un evini basmak!

Dün Fırat Aydınus'un Caner'e kırmızı kart göstermesinin memleket meselesi yapılmasına itiraz etmiştim. Şimdi daha beteri oldu, Aydınus linç ediliyor!
TV kanallarında birtakım sözde futbol yorumcuları ağızlarından salyalar akıtarak Aydınus'un boşanmasını, hatta ödediği nafakayı bile konuşmaya başladı.
Neymiş efendim; Aydınus'un evliliğinde yaşadığı sorunlar yüzünden psikolojisi bozulmuş ve sahada yanlış kararlar alıyormuş!
Aldığı karar nedir yahu? Caner "Lan hakem" dedi, o da kırmızı kartını gösterdi!
Evet, kartın rengi ağır oldu ama neticede hakemin kararı bu! Hakemlik aynı zamanda sahadaki 22 futbolcu üzerinde otorite kurmaktır.
Otoriteyi sarsan her hareketin karşılığı da ağır olur!
Otorite sağlanmazsa Aydınus'a "Lan Fırat" deyip ensesine şaplak atan da çıkar!

ZEHİRLİYORLAR
Ya Beyaz TV'deki 'Beyaz Futbol' programındaki rezilliğe ne demeli?
Bir muhabir canlı yayında, elinde mikrofon, Fırat Aydınus'un evinin kapısına dayandı. Israrla kapıyı çaldı, kapıyı açan kadına saçma sapan sorular sordu!
Ekrandaki görüntünün altında da "Aydınus neden sessizliğini koruyor?", "Aydınus'un evine gittik" gibi yazılar vardı!
Gittin de ne oldu? Bir Aydınus'un kapısını kırıp içeri girmediğiniz kaldı! Bu mudur spor yayıncılığı?
Türk sporuna asıl zararı, reyting uğruna her şeyi yapmaya hazır spor programları veriyor! Bu hakem ve futbolcu eskileri; her gece saatlerce yorum değil, dedikodu yapıyorlar.
Daha da kötüsü nefret suçu işleyenler bile var! RTÜK bu programlara daha fazla sessiz kalmamalı!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN