MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Sadece konuşuyorlar

Akşam televizyonun karşısına geçip zap yaptığımda sadece konuşan insanlar görüyorum. Haber kanalları dört-beş kişinin bir araya gelip aynı mevzuları konuştukları programlarla dolu. Farklı bir şey söyleyen de yok…. Oysa eskiden araştırmacı gazetecilik yapılır, gazetelerde çıkmamış haberler ekrana getirilirdi. Bir de aktüel konuların işlendiği farklı haber dosyalarının yer aldığı programlar vardı, artık onlar da yok.
Spor kanallarında da durum aynı 90 dakikalık bir maçı saatlerce konuşuyorlar, çoğu maç görüntüsü de yayınlamıyor. Bazı programlar sırf iyi geyik yapıldığı için izleniyor. Magazin programlarında da sadece konuşan insanlar var, görüntü yok. Oysa magazincilik, izleyicilere güzel görüntüler eşliğinde pembe dünya sunmaktır. Eskisi gibi sinema filmleri de yayınlanmıyor, varsa yoksa dizi ve yarışma.
Sadece belgesel kanallarında farklı bir şeyler buluyorum ama onların da çoğu defalarca ekrana getirilmiş oluyor. Türk televizyonculuğu hiç bu kadar kısır bir dönem yaşamadı bence. Program diye sadece konuşan kafaları ekrana getirmenin maliyeti düşük ama bu kadar da abartılmaz ki!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN