MEVLÜT TEZEL MEVLÜT TEZEL

Taraftarsız Fenerbahçe

Fenerbahçe-Alanyaspor maçının saat 16.00'da oynanmasını fırsat bilip büyük oğlumu maça götürdüm.
Normalde bu saatte oynanan bir maçta stadın dolması lazımdı; aileler çoluk çocuk maça gelmeliydi ama stadyumda büyük boşluklar vardı. Daha önce de yazdım; Fenerbahçe için asıl büyük tehlike, taraftarını kaybetmesi.
Fenerbahçe, kötü oynamasına rağmen birçok maçı taraftarının kurduğu baskıyla kazandı. Aziz Yıldırım'ın bazı taraftar gruplarını dışlaması, onlara bilet satılmasını engellemesi, bazı taraftarların Yıldırım'ı protesto amacıyla maça gitmemesi, oynanan kötü futbol, pahalı maç biletleri üst üste binince, Fenerbahçe taraftarı takımını terk etti. Aziz Yıldırım, beş yıl önce başkanlığı bıraksaydı, bugün efsane başkan olarak anılacaktı ama koltuğundan vazgeçemedi. 3 Temmuz sürecinde FETÖ Fenerbahçe'yi ele geçirmeye çalışırken, Aziz Yıldırım ve taraftarın gösterdiği direniş efsanedir, taraftar bunu unutmaz. Ancak gelinen noktada, Yıldırım'ın takıma faydadan çok zarar verdiği ortada.
Yıldırım şampiyon olup başkanlığı bırakmak istiyor belki ama bu ısrarı, Fenerbahçe'yi daha kötü duruma sokuyor. Fenerbahçe taraftarı, 'Yıldırım giderse Fenerbahçe'yi ele geçirirler' korkusunu bırakmalı. Bu kulübü yönetebilecek, taraftarın da istediği çok değerli insanlar var.
BİZE ULAŞIN