ŞİRİN SEVER

"Recep İvedik'le yine çalışacağız"

Dün PAZAR SABAH'ta röportaj konuğum Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'di. Acayip keyifli sohbet ettik. Ekonomi sayfalarının arkasındaki yaşamını, iş hayatı dışındaki halini keşfetmeye çalıştım... Ama hepsi o kadardı ve bitti sanmayın! Röportajın 'magazinel' detayları bu köşeye kaldı. İşte Ciliv röportajının devamı...

- En tartışıldığı, yerden yere vurulduğu dönemde; reklam filmlerinizde 'Recep İvedik' karakterini kullandınız. İzlemiş miydiniz siz filmi?
- Açıkçası o güne kadar izlememiştim. Konu gündeme gelince hızlı bir şekilde baktım. Karakter ve konuşmalar çok sertti evet, fakat içinde bir temizlik vardı, bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırmak için çırpınıp duran iyi bir adam...

- Bundan mı etkilendiniz?
- 'Bazı insanlar var üstünde elbise yok, bazı elbiseler var içinde insan yok' sözünü çok severim ben. 'Recep İvedik'in de birçok kişiye antipatik gelebilecek bir dış yüzü var ama kalbinin temiz olduğunu düşündük.

- Böyle durumlarda son karar size mi ait?
- Hayır, tek başıma karar vermiyorum fakat en büyük sorumluluk sonunda benim üstümde.

- Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri Turkcell. 'Tepki alırsak' diye çekindiniz mi hiç?
- Her yeni işte olduğu gibi burada da bir risk vardı elbette. Ancak Turkcell gibi öncü bir şirket yeni işler yapabilmeli. 'Recep İvedik', bize uygun bir figür gibi gözüktü, çünkü Türkiye'nin en fazla seyredilen filmiydi. Sonuç olarak pazar araştırmalarında en fazla memnuniyet kazanan, en çok sevilen, en etkileyici, Turkcell'e en değer katan reklamlardan oldu. Bazı kişiler, inanın bunların çoğu da filme gitmeyenler, 'Recep İvedik' karakterini tam olarak tanımayanlar, görüntüsü ve kullandığı argo kelimeler yüzünden büyük tepki gösterdiler. Olsun, o müşteriler de bizim için çok değerli. İnanın onları üzdüğümüze çok üzüldük ama ileride Recep İvedik'le birlikte çalışmak yine gündemimizde. Bayii toplantılarına gittiğimde, insanlar 'merhaba' dedikten sonra "Süreyya Bey, 'Recep İvedik'i ne zaman getireceksiniz?" diye soruyor.

- Turkcell'i sırf bu yüzden bırakan oldu mu?
- Zannetmiyorum, böyle bir bilgi gelmedi bana.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN