NAZLI ILICAK

Merter Koleji

Bodrum'da, Merter Koleji'ni açanlar ziyaretime geldi. Gülen cemaatine yakın isimler. Daha doğrusu, onun işaret ettiği istikamette hareket edip, imkânlarını eğitim için seferber edenler. Okulun amaçları şöyle özetleniyor: "Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, yaşadığı çağın gereklerini bilen, öğrenirken sorgulayan ve araştıran, her türlü dogma ve önyargılara kapalı, kendi diline ve kültürüne vakıf, İngilizce'yi anadili gibi konuşan, yeniliklere açık, özgüven sahibi, çevresine ve insanlara karşı duyarlı, hoşgörülü nesiller yetiştirmek."
Sınıflar 18 kişilik ve beklenilenin üzerinde ilgi var. Görseniz kocaman bir okul, pırıl pırıl, Bodrum, Konacık'ta. Bodrum'un yerlisi olan vatandaşlar imkânlarını bir araya getirip, böyle bir okulu kurmuşlar. Unutmayalım, marifet iltifata tâbidir. Bu yüzden, bilgileri kamuoyuyla paylaştım. Eğitimin önemini kavrayan yatırımcılara başarılar dilerim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.