HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Teşekkürler Başbakanım!..

Başba kan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürler.. Tam iki yıl önce beni aramış, baş sağlığı dilemiş ve bir "Sıtkı Usta Müzesi" açılması için Kütahya Valisine ve Belediye Başkanını arayıp ayrı ayrı talimat verdiğini söylemişti.
Talimat, nedense 2 yıl sallanınca, umudu kesmiştim, açıkçası..
Kütahya adlı yerel gazeteyi yollamışlar bana, 5 Ekim tarihli. Manşetinde "Sıtkı Usta Müzesi için karar çıktı" yazıyor. Belediye Meclisi, 2 Ekim toplantısında Sipahi Konağı'nın müze yapılması önerisini oy birliği ile kabul etmiş.. Tam iki yıl sonra..
Ona da şükür..
Haberi alır almaz, dünyada "Çini'nin Picassosu" diye anılan, ölümünden önce, Unesco tarafından "Yaşayan Kültür Hazinesi" seçilen Usta'nın kızı Nida'yı aradım. Çok mutluydu. "Sonunda olacak, Hıncal Ağbi" dedi. Konak önce restore edileceği için açılış gecikecek. Nida, "Babamın ölümünün ikinci yılında, 15 Kasım'da, o çok sevdiği göl kenarındaki Camlı Köşk'ü geçici müze olarak yetiştireceğim. Daha sonra buradaki her şeyi kalıcı müzeye taşıyacağız" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN