CEMALETTİN GÜRSOY

Ağız protezi 4 yıldan önce değiştirilmez

Yüzde 95 oranında özürlü zihinsel engelli çocuğum var. Konumu dolayısıyla diş problemleri oluyor. 1.5 yıl önce ağız protezi yaptırdım. Ancak aklı selim olmadığı için şimdi bu protezi kullanamıyor. Çocuğumun beslenebilmesi için protezi yenilemek istiyorum. Bu süre kaç yıldır? Yardımcı olursanız sevinirim. Sevim Bel/ Ordu
Değerli okurum, 2008 yılı 27012 (Mükerrer) sayı ile yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği'nde belirtilen diş tedavileri hükmü şöyle: Madde 8'in 5'inci bendine göre ağız protezlerinin yenilenme süresi 4 yıl. Bu süreden önce yenilenen ağız protezi bedelleri SGK tarafından ödenmiyor. Tebliğ'e göre ne yazık ki çocuğunuzun ağız protezini 2.5 yıl dolmadan değiştirmeniz mümkün değil.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN