HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Albay Kuş'u görün!.

Bir Tavsiye

EĞER Yaşamdan Dakikalar'da Sunay söz etmese ve ballandırma ballandıra anlatmasa haberim olmayacak ve gitmeyecektim.. Gittim ve gördüm ki, Sunay kibarlık etmiş, az anlatmış.. Albay Kuş, mutlak görülmesi gereken bir tiyatro gösterisi ve artık sezonu kapıyor.. Yarın BKM'de.. 11 ve 25 Mayıs'ta da, Moda'daki Oyun Atölyesinde..
Kasım 2007'de konservatuvar mezunu, tiyatro sevdalısı bir grup genç oyuncu Serdar AKAR'ın süpervizörlüğünde Tiyatroadam'ı kurup, Murat Karasu yönetiminde, Bulgar yazar Hristo Boytçev'in "Albay Kuş" unu oynamaya başlamışlar..
Bir Balkan ülkesinin, Allahın unuttuğu bir ücra köşesinde, ne ilaç, ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst giyecek, yiyecek hiçbir şeyin olmadığı, manastırdan bozma bir akıl hastanesi.... Kaderlerine terk edilmiş altı zararsız deli ve onlar kadar ilginç bir doktor..
Çok iyi sahneye konmuş, çok iyi oynanmış bir oyun Albay Kuş.. Özellikle Albay'da Aşkın Şenol, Çingene'de Fatih Koyunoğlu ve Aktör'de Burak Dur'a bayıldım.
Keyifle izleyecek, çıkınca da çok ama çok düşüneceksiniz.
www.tiyatroadam.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.