RIDVAN DİLMEN RIDVAN DİLMEN

Eski Trabzon gibi başladılar

* Trabzonspor, Buca karşısında uzun süre orta sahayı rakibe teslim ederek oynadı. Ancak yine de skoru yakaladılar. Bu futbol, psikolojik baskıdan mı kaynaklanıyor?
Şenol Güneş zaten bunu çok doğru açıkladı. "Daha şampiyonluk için oyuncu ve seyirci olarak yüzde 100 hazır değiliz" dedi. Zaten bu cevabı birinci ağızdan duyduk. Oyunda da bunu gördük. Aslında maça da öyle başladılar ki, şampiyon olduğu yıllardaki gibiydi. Ben Boluspor'la falan Trabzon'a gittiğimde, ilk 10 dakikada yarı sahayı geçmek yasaktı. Golü bulduktan sonra da, aslında baskıları devam ediyordu hep o yıllarda. Geçtiğimiz hafta o yıllardaki gibi baskılı başladılar. Ve yine o yıllardaki gibi golü de buldular.
Ancak golden sonra ürkeklik başladı. Psikoloji devreye girdi. Oyun dengelendi ve Buca da pozisyon buldu. Egemen, Giray ve kaleci Onur'un iyi oynaması da bunu gösteriyor zaten. İşte bunu aşmak da hemen yapılacak bir şey değil. Hatta şampiyonluktan sonraki sezonda elde edilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.