NAZLI ILICAK

İnternet haberciliği

Geçenlerde internet medyası için yazdıklarım, İnternet Haber'in patronu Hadi Özışık'ı üzmüş. Bana sitem etti. Çünkü ben, internet medyasının, yazılı medya üzerinden hayatiyetini sürdürdüğünü belirtmiştim. Meğer öyle değilmiş. Onlar da muhabir istihdam ediyorlarmış; onların da farklı yazarları varmış. Kazanıp, devlete vergi de ödüyorlarmış. Doğrusu buna çok sevindim.
Hadi Özışık, bir sıkıntısını da dile getirdi: "Devlet bizi hâlâ farklı bir medya gibi kabul etmiyor. Bizim mensuplarımıza basın kartı vermiyor. Başbakanlığı takip için akredite edilmiyoruz."
Başbakan, internet medyasının sahiplerini görüşmeye çağırdı. Herhalde, onların şikâyetlerini dinleyip, bir hal yolu bulmaya çalışacaktır. Hadi ile konuştuktan sonra, bu alternatif medyayı daha ciddiye almaya başladım. Onların, medya dünyasının önemli bir zenginliği olduğunun farkındaydım ama şimdi kendi ayakları üzerinde durduklarını da öğrendim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN