MELİHA OKUR

Hangisi dip?

Kemal Derviş, kontrol altındaki bankacılık sistemini sıcak parayla finanse edince, 7 yıl boyunca istikrarlı büyümeyi sağladık! Ancak her ülke krizden kendi büyüme modeliyle çıkıyor!.. Galiba biz bunu atlıyoruz, büyük oranda hata yapıyoruz. Bir türlü model yaratamıyoruz.
Dün, Mayıs ayı sanayi üretim verileri geldi. Sanayi üretimi Mayıs'ta 17.4 azaldı, Nisan'da yüzde 18.5 azalmıştı. Ben, işi gücü bıraktım, Haziran'ı bekliyorum.
Görüşüm, sanayi üretiminde üç aylık ortalama moralimizi bozacak. Bu da ikinci çeyrekte ne kadar küçüldüğümüzü gösterecek. Böylece krizden çıkış şeklimizi çok net görebileceğiz. Krizden çıkış, U'mu? W'mu? L'mi? Durgunluğun boyutunu kestireceğiz. Anadolu'da bir deyim var. Erken öten horozun başını keserler. Büyüme diye tutturan adam Derviş bile olsa farketmez!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN